Во моментов овозможено е само плаќање преку профактура. При комплетирање на нарачката на вашата e-mail адреса ќе пристигне профактура со која можете да извршите плаќање преку банка. Ве замолуваме да почекате најмногу 48 часа за да добиете потврда за нарачка пред да направите уплата поради проверка на состојбата на лагер.

Spire KEPLER PRO CPU Cooler

1,603 ден со вклучен ДДВ

ЈВСНет го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Four 6mm all copper heat-pipes
Heat-pipe direct CPU contact
50 high density dimpled fins
Silent 92x25mm DC fan
S420 Thermal compound included
Secure & Tool-free installation
3 year manufacturer limited warranty

Нема на залиха

SKU: 36019 Категорија Ознаки: , , ,

KEPLER PRO
The Spire Kepler universal micro-processor cooler is the direct contact heat-pipe solution for the cost effective systems. The four, 6mm heat-pipes make direct contact with the cpu heat-source, dissipating heat effectively and fast. The high density fins are crowned with a powerful fan for high airflow and great cooling performance. The 92mm dc fan provides ample airflow and silent cooling at 19.0dBA. Compatibility is ensured with the multi-platform mounting clip for Intel socket 775/1155/1156 & 1366 sockets and AMD AM2/3 micro-processors. This affordable cooler is build to deliver great cooling for maximum performance of your system!