TEG-10GBS10 Mini-GBIC 10GBASE SFP+ SM LC Module

16,267 ден со вклучен ДДВ

ЈВСНет го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Hot-pluggable SFP+ transceiver
SFP+ MSA compliant
Supported throughput: up to 10.5 Gbps
Single Mode fiber for distances up to 10 km (6.2 miles)
1310 nm wavelength
Duplex LC connector
Digital Diagnostics Monitoring (DDM) support
Operating temperature: 0 to 70 °C (32 to 158 °F)
Single 3.3 V power supply

1 на залиха

SKU: 64370 Категорија