product/tfc-1000mga-intelligent-100-1000mbps-t-to-sfp-media-converter

TFC-1000MGA SFP Media Converter

3,459 ден со вклучен ДДВ

ЈВСНет го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

1 x 100/1000BASE-T RJ-45 port
1 x 100/1000BASE-SX/LX SFP slot
LLCF support (Link Loss Carry Forward)
SFP slot accommodates multi-mode or single-mode modules
Functions as a standalone converter or with the TFC-1600 fiber chassis
Auto-MDIX 1000BASE-T RJ-45 port supports full-duplex mode

Нема на залиха

SKU: 64392 Категорија

Навигација

Home » Продукти » Trendnet » Оптика » TFC-1000MGA SFP Media Converter
a