product/tfc-fmsc-10-100base-tx-to-100base-fx-multi-mode-sc-fiber-converter

TFC-FMSC FE MM SC Fiber Converter

3,892 ден со вклучен ДДВ

ЈВСНет го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Functions as a standalone converter
10/100 Mbps Auto-MDIX Fast Ethernet port
100 Mbps SC-type multi-mode fiber port
Fiber networking over distances of up to 2 km (1.25 mi.)
200 Mbps switching capacity
LEDs convey power and copper / fiber link and activity
Not compatible with TFC-1600

Нема на залиха

SKU: 64391 Категорија

Навигација

Home » Продукти » Trendnet » Оптика » TFC-FMSC FE MM SC Fiber Converter
a