product/tpe-115gi-gigabit-power-over-ethernet-poe-injector

TPE-115GI Gigabit Power over Ethernet (PoE+) Injector

2,594 ден со вклучен ДДВ

ЈВСНет го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Full Duplex Gigabit speeds
Supplies PoE (15.4W) or PoE+ (30W) power
Integrated power supply
Network a PoE device located up to 100 meters (328 ft.) away
Converts a non-PoE Gigabit port to a PoE+ Gigabit port
Save on installation and equipment costs
IEEE 802.3af and IEEE 802.3at compliant

Нема на залиха

SKU: 64390 Категорија

Навигација

Home » Продукти » Trendnet » Жичана мрежа » PoE » TPE-115GI Gigabit Power over Ethernet (PoE+) Injector
a