product/tuc-et2g-usb-c-3-1-to-25gigabit-ethernet-adapter

TUC-ET2G USB-C 3.1 to 2,5Gigabit Ethernet Adapter

2,594 ден со вклучен ДДВ

ЈВСНет го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

IEEE 802.3bz 2.5GBASE-T compliant
USB-C 3.1 connection interface
2.5GBASE-T supports up to 2.5Gbps connection speeds
Compatible with existing Cat5e or better cabling
Supports 802.1p (CoS) and 802.1Q (VLAN)
Compact design

Нема на залиха

SKU: 64421 Категорија

Навигација

Home » Продукти » Trendnet » Жичана мрежа » Адаптери » TUC-ET2G USB-C 3.1 to 2,5Gigabit Ethernet Adapter
a