product/tfc-1000msc-intelligent-1000base-t-to-1000base-fx-multi-mode-sc-fiber-converter-220-550m

TFC-1000MSC GbE MM SC Fiber Converter

4,755 ден со вклучен ДДВ

ЈВСНет го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

SC-type 1000Base-SX Multi-Mode fiber port
1 x 100/1000BASE-T RJ-45 port
Fiber networking over distances of up to 550m (1800 ft.)
Functions as a standalone converter
Compatible with TRENDnet’s TFC-1600 fiber chassis system
2Gbps switching capacity
LEDs convey power and copper/fiber link and activity

Нема на залиха

SKU: 64148 Категорија

Навигација

Home » Продукти » Trendnet » Оптика » TFC-1000MSC GbE MM SC Fiber Converter
a